Суббота, 17.04.2021
Комунальний заклад "Бесарабівська гімназія" Кегичівської селищної ради


Меню сайту


PISA
Поиск
Друзья сайта

Яка ваша дитина жадібна чи практична?

Батьки малюка-першокласника не перестають дивуватися – у кого він такий?! У сім'ї всі відрізняються щедрістю, ніколи не страждали пристрастю накопичення або потягом до зайвої економії, а дитина не просто ощадлива, а навіть скупа.

Але й жаднюгою малюка не назвеш – якщо йому якась річ не потрібна, він спокійно може з нею розлучитися, тільки спочатку довго і добре подумає, не знадобиться вона йому в майбутньому, а то, може, краще її зберегти на потім. При цьому синочок акуратний і дуже дбайливий ставиться до своїх речей, все його господарство в порядку, він сам точно знає, де і що лежить, більше того, завжди може пояснити, навіщо йому потрібно он те коліщатко або ця коробочка.

Начебто б і непогано, що дитина змалку така господарська. Чи потрібно намагатися переробити її, чому дивуються і побоюються батьки, намагаючись прищепити своєму малюкові властиву їм самим щедрість?

Психологи не втомлюються повторювати, що переробити людину неможливо. Адже дитина – вже людина зі своїми, властивими лише їй одній якостями. І це потрібно зрозуміти і прийняти. Більш того, якщо на дитину тиснути, силою намагатися змусити її ставитися до речей інакше, ніж вона це уявляє, вимагати, щоб вона стала щедрою і ділилася всім, що у неї є, то з високою імовірністю з неї виросте скупа скнара, ще й до того замкнеться в собі або озлобиться.

Батьки повинні не нарікати на те, що дитина така ощадлива, а, можливо, їм навіть варто повчитися у неї цінувати речі і не бути марнотратними. Хто знає, можливо, в малюку з ранніх років проявилися задатки майбутнього дбайливого господаря, і це допоможе йому в майбутньому організувати і розвинути власну справу.

Та й ще потрібно подумати, з яких причин батьків лякає така незвичайна ощадливість дитини. Чи не залишки це тих стереотипів, які прищеплювалися нам усім довгі роки, починаючи з раннього віку, суспільством, родиною? Адже протягом багатьох десятиліть ми були переконані, що там, за кордоном, геть усі жадібні і дріб'язково скупі, бо економлять воду, електрику, збирають сміття в окремі пакетики, купують на розпродажах і так далі.

 


Переглядів: 390 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0

Имя *:
Email *:
Код *:

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Календар
Copyright MyCorp © 2021